Retro rychlovarné konvice

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Objem
1.2 l
1 l
0.8 l
1.5 l
1.4 l
1.7 l
1.5 l
Materiál nádoby
keramické 
keramické 
keramické 
keramické 
keramické 
keramické 
keramické 
Bezdrátová
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ano 
Filtr
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Hmotnost
1.5 kg
1.74 kg
1.92 kg
1.92 kg
1.7 kg
 
 
Cestovní
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Příkon
1000 W
1100 W
1000 W
1350 W
2200 W
1500 W
 
Regulace teploty
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Ochrana proti přehřátí
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Skrytá topná spirála
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Automatické vypnutí při varu
ano 
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
ne 
Bezpečnostní pojistka
ne 
ne 
ano 
ne 
ne 
ano 
ne 
Ukazatel hladiny vody
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 29 hlasy, průměrně 4.5 z 5

Pořiďte si do své domácnosti funkční a praktický kousek minulosti, který vám doplní image celé kuchyně. Retro rychlovarné konvice teď totiž doopravdy frčí – jsou to stylové kousky, které samozřejmě fungují a mají stejné kvality jako normální rychlovarné konvice. Tyto oproti nim mají ale něco navíc a tím je zajímavý design a tvar. Retro rychlovarné konvice mohou být dvojího typu a to retro svým celkovým vzhledem a fungováním nebo retro pouze barvou.

Vyberte si takovou konvici, která bude ladit s podobou celé vaší kuchyně, a zavzpomínejte si na staré časy, kdy jste vařili čaj u babičky v kuchyni. Konvice jsou většinou objemově trochu větší, než klasické rychle v nich tedy připravíte vodu hned pro několik šálků kávy najednou a to bez dlouhého čekání. I když jsou konvice vzhledu „století minulého“, nejsou to žádné pomalé „babičky“, se kterými byste si pomalu museli objednávat kávu na dvě hodiny dopředu.

Puntíky, kostičky nebo bílá?

Retro se opět vrací do módy a to nejen v podobě oblečení, ale také doplňků do domácnosti. Pokud takto máte stylizovaný i svůj domov, doplňte ho originální retro rychlovarnou konvicí, se kterou neztratíte nic oproti klasické moderní. Umí rychle převařit vodu a snadno se s ní manipuluje. Jistou nevýhodou akorát může být, že především retro bachraté konvice se musí nalévat přes náhubek, jsou trochu těžší do ruky. Některé modely navíc nemají průhled na odměrku, množství vody tedy musíte odhadovat.

Zapínají se ale klasicky zobáčkem, přičemž se automaticky vypnou a cvaknutím vás upozorní, že voda je připravená. Na výběr máte nejrůznější nejen tvary retro rychlovarných konvic, ale také barvy – zkuste třeba veselou puntíkovanou nebo klasickou bílou či je libo s květinovým vzorem? Zařiďte si svou domácnost se stylovou rychlovarnou konvicí a objevte kousek historie i u vás v kuchyni.

TOPlist
TOPlist